Tarnobrzeg. Czwarty dzień strajku nauczycieli.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Tarnobrzegu kolejne przedszkola zawiesiły strajk. Mowa o „dziewiątce” i „piętnastce”. Zmniejszyła się również liczba strajkujących nauczycieli. Jutro, 12 kwietnia  w objętych protestem Szkołach Podstawowych numer 3, 4 i 10 z oddziałami gimnazjalnymi odbędą się egzaminy.

– Mamy informacje od dyrektorów szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest miasto – powiedział nam naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury Urzędu Miasta w Tarnobrzegu, Tomasz Krawczuk.

Naczelnik Krawczuk wraz z prezydentem Tarnobrzega, Dariuszem Bożkiem od wczoraj odwiedzają placówki, w których trwa strajk. Prezydent Bożek popiera nauczycieli.

W Tarnobrzegu na 14 przedszkoli podlegających miastu strajkują obecnie cztery. Spośród ośmiu szkół podstawowych nie strajkują dwie. W ogólnopolski strajk nauczycieli nadal zaangażowane są Zespoły Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1, 2, 3, Liceum Ogólnokształcące imienia Mikołaja Kopernika, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych imienia księdza Stanisława Staszica, Centrum Kształcenia Praktycznego, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna oraz Zespół Szkół Specjalnych.