reklama

Tarnobrzeg. Cztery dodatkowe miejsca w żłobku miejskim. Zdaniem rodziców przydałaby się trzecia taka placówka.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Będą cztery dodatkowe miejsca dla dzieci  w Miejskim Żłobku numer 2  w Tarnobrzegu. Każde jest na wagę złota, bo kolejka maluchów oczekujących na przyjęcie znacznie przewyższa możliwości placówki. Żłobek może przyjąć 22 dzieci, a chętnych jest drugie tyle.  

Utworzenie dodatkowych kilku miejsc  w żłobku jest możliwe dzięki dofinansowaniu z  resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+”2019 Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. W ramach przyznanych pieniędzy placówka wzbogaci się również  w dodatkowe wyposażenie w łazienkach i  kuchni. Zakupione zostaną zabawki, pomoce do  prowadzenia zajęć i urządzenia na plac zabaw.

Mówi dyrektor Żłobka Miejskiego numer 2 w Tarnobrzegu, Agata Mazurkiewicz.

Kwota dofinansowania wyniosła około 58 tysięcy złotych. Wartość całego zadania to blisko 69 tysięcy złotych.

Żłobek Miejski numer 2 w Tarnobrzegu przy ulicy Orzeszkowej 7A został oddany do użytku  w październiku minionego roku.  Środki na współfinansowanie  budowy obiektu w wysokości ponad miliona dwustu tysięcy złotych miasto pozyskało z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Wartość całej inwestycji wyniosła ponad trzy i pół miliona złotych.

Do placówki uczęszcza obecnie  sześćdziesięcioro dzieci, w trzech grupach wiekowych: dzieci do pierwszego roku życia,  od  pierwszego do drugiego roku życia oraz dzieci od dwóch do trzech lat.

W mieście funkcjonuje jeszcze jeden Miejski Żłobek  przy ulicy Dekutowskiego. Zainteresowanie umieszczeniem dziecka  w tej placówce jest także bardzo duże.