Tarnobrzeg. Cyfrowa rewolucja w TDK

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ponad 140 tysięcy złotych dofinansowania trafi do Tarnobrzeskiego Domu Kultury z Narodowego Centrum Kultury na zakup oprogramowania, sprzętu audiowizualnego oraz szkolenia z jego obsługi. Przygotowany przez TDK projekt znalazł się bowiem w gronie 200 beneficjentów programu Konwersja cyfrowa domów kultury.

Jego celem jest wyposażenie takich placówek w kompetencje i umiejętności niezbędne do prowadzenia edukacji kulturalnej oraz animowania działań kulturalnych poprzez kompleksowe szkolenia i doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań online lub w sposób cyfrowy.

– Projekt jest odpowiedzią na to co wydarzyło się w zeszłym roku, kiedy to placówki kultury wstrzymały działalność na skutek obostrzeń. Nie byliśmy wówczas gotowi na przeniesienie działań do Internetu – tłumaczy wicedyrektor Tarnobrzeskiego Domu Kultury Mariusz Ryś.

Program składa się z dwóch komponentów. Pierwszy to szkolenia.

TDK zakupi też profesjonalny sprzęt.

Sprzęt pozwoli także profesjonalnie dokumentować działalność TDKu, ale też wprowadzać nowe formy. W planach jest już słuchowisko. Szkolenia mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Zakupy sprzętu przewidziano na rok przyszły.