Tarnobrzeg. Cudka czytała wiersze mieszkańcom.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Odtwórczyni Cudki z serialu „Korona Królów” czytała wiersze tarnobrzeżanom. Dziś Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu  podsumowała projekt „Czytać poezję…..”.

Na Placu Bartosza Głowackiego zorganizowano poetyckiego flash moba, którego założeniem było zaskoczenie mieszkańców czymś niespotykanym. W przedsięwzięciu swój udział miała Paulina Lasota aktorka, która grała w znanym polskim serialu „Korona Królów”.

Aktorka wystąpiła  w sukni odwzorowującej średniowieczny styl. Paulina Lasota przyjechała do Tarnobrzega za sprawą kolegi z planu filmowego, Roberta Lubery z Nowej Dęby.

„Czytać poezję…”to zadanie, które Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu realizowała od 21 maja.  W ramach przedsięwzięcia na terenie miasta zostały przeprowadzone różne inicjatywy. Ich celem było zwrócenie uwagi na wartość poezji, inspirowanie do  jej czytania i zachęcenie do korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Wśród wydarzeń były spotkania autorskie z Justyną Piekarską i Justyną Bednarek, ale nie tylko.

Mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu, Stanisława Mazur.

Zadanie „Czytać poezję” zostało zrealizowane  w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Promocja czytelnictwa”.