Tarnobrzeg: Co dalej z blokiem TTBS?

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominik Siatrak

Od najbliższej środy 20 lutego nabywcy mieszkań w bloku TTBS przy ulicy Świętej Barbary 9b w Tarnobrzegu, będą mogli wejść do budynku, aby obejrzeć swoje lokale. Nie jest to jednak równoznaczne z przekazaniem ich do zamieszkania. Najpierw zgodę na użytkowanie bloku musi wydać nadzór budowlany. Z racji na przedłużające się rozmowy z konsorcjum będącym generalnym wykonawcą, TTBS zdecydował się na odtworzenie dokumentacji obiektu, co pozwoliło w zeszły piątek złożyć stosowny wniosek. Urząd ma 21 dni na podjęcie decyzji.

Chcieliśmy jak najszybciej umożliwić mieszkańcom wejście do swoich mieszkań powiedział prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek:

Jednocześnie trwają starania, aby każdy z 15 podwykonawców otrzymał zapłatę za wykonane przez siebie prace. Potrzebna na ten cel kwota jest zabezpieczona.

Przestój z odbiorem bloku to także koszty dla TTBSu powiedział prokurent spółki Łukasz Mendrykowski:

Jak podkreśla prezydent Dariusz Bożek problemy z budową bloku przy ulicy Świętej Barbary zaczęły się w kwietniu zeszłego roku. Jak zaznacza ówczesne władze miasta o kłopotach z inwestycją na pewno wiedziały, jednak nie informowały o nich radnych ani przewodniczącego rady.