Tarnobrzeg. Chcą montażu ekranów akustycznych przy obwodnicy. Będą protestować.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Grupa mieszkańców tarnobrzeskiego osiedla Miechocin, których domy będą sąsiadować obwodnicą miasta, apeluje do władz Tarnobrzega o montaż ekranów akustycznych. Mieszkańcy ci chcieliby, aby bariery chroniące przed hałasem stanęły na odcinku od ulicy Sikorskiego aż do wysokości zabudowań przy ulicach Przyjaźni, Stanisława Orła i Porucznika Sarny. Obecnie plany zakładają ich montaż jedynie przy rondzie, które połączy ulicę Sikorskiego i obwodnicę.

Grzegorz Toś mieszka przy ulicy Przyjaźni. Jego dom będzie znajdował się w odległości niecałych 22 metrów od obwodnicy. W rozmowie z Radiem Leliwa podkreśla, że gdy budynek powstawał, nie było informacji, iż niemalże za płotem będzie znajdowała się ruchliwa trasa.

Jak dodaje, już teraz dokuczliwy jest szum pochodzący z ulicy Sikorskiego. Gdy powstanie obwodnica hałas będzie znacznie większy.

Naczelnik Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego Drogownictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega Barbara Trzeciak wyjaśnia, że o miejscu montażu ekranów akustycznych zdecydowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w swojej decyzji.

Mieszkańców tłumaczenia urzędników nie przekonują. Dlatego w najbliższy piątek 16 kwietnia o godzinie 16 zamierzają zablokować ruch na ulicy Sikorskiego, aby w ten sposób zwrócić uwagę na problem i wyrazić swoje niezadowolenie z przebiegu drogi. Protest odbędzie się na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Czerwonego Krzyża, i ma odbywać się w reżimie sanitarnym.

(fot. Obwodnica Tarnobrzega będzie biegła m.in. przez Rodzinny Ogrody Działkowe, które znajdują się tuż za ogrodzeniem widocznym na zdjęciu po prawej stronie)