Tarnobrzeg. Chcą budowy ekranów akustycznych przy obwodnicy. Protestowali na przejściu dla pieszych

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Grupa mieszkańców tarnobrzeskiego osiedla Miechocin, których domy będą sąsiadować z obwodnicą miasta, protestowała dziś na ulicy Sikorskiego. Mieszkańcy z transparentami w rękach przechodzili przez przejście dla pieszych w okolicy wieży ciśnień. Chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na potrzebę budowy ekranów akustycznych które oddzielą zabudowania przy ulicach Przyjaźni, Stanisława Orła i Porucznika Sarny od hałasu z drogi.

Naczelnik Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego Drogownictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega Barbara Trzeciak wyjaśniała na naszej antenie, że inwestor po okresie roku od oddania drogi ma obowiązek przeprowadzić badania natężenia hałasu. Jeżeli normy zostaną przekroczone, to takie ekrany zostaną zamontowane. Wynika to z decyzji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

Inicjator protestu Grzegorz Toś uważa, że taka decyzja jest krzywdząca dla mieszkańców.

Mieszkańcy podkreślali, że był to pierwszy, spontaniczny protest, który miał zwrócić uwagę władz miasta. Jak tłumaczy inicjatorzy zorganizowano w małej grupie, aby nie łamać obostrzeń sanitarnych. Na miejscu obecni byli też policjanci, którzy kierowali ruchem.