Tarnobrzeg. Budżet Obywatelski 2021 rozstrzygnięty.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Projekt zakładający poprawę oświetlenia ulicznego na każdym tarnobrzeskim osiedlu będzie realizowany w przyszłym roku. Inicjatywę “Jeszcze widniej, jeszcze bezpieczniej” poparło 1703 tarnobrzeżan. Łącznie przez cały ubiegły tydzień w ramach Budżetu Obywatelskiego zagłosowało 3081 mieszkańców miasta. O 180 mniej niż przed rokiem.

W Budżecie Obywatelskim można było głosować na pięć projektów dużych, ogólnomiejskich oraz dwadzieścia sześć osiedlowych, tak zwanych małych. Cały miniony tydzień, od poniedziałku do piątku głosowanie odbywało się w budynku urzędu miasta, a w niedzielę, 18 października w lokalach wyborczych na każdym osiedlu.

Spośród projektów dużych wygrał „Jeszcze widniej jeszcze bezpieczniej”, dotyczący oświetlenia miejskiego. Pozostałe cztery projekty nie zostaną zrealizowane. Na “Gród Słowiański nad Jeziorem Tarnobrzeskim” zagłosowało 505 osób. Na “Budowę chodnika przy ulicy Matki Kolumby Białeckiej – 448, na “Wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczo-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim” – 400 osób, a na “Budowę dwóch profesjonalnych boisk do gry w bule” – 25 osób.

Spośród dziesięciu wybranych do realizacji tak zwanych małych projektów, osiedlowych, najwięcej głosów uzyskał projekt z osiedla Zakrzów “Budowa boiska do piłki nożnej na Dębowej Polanie” – 603 głosy.

Mówi naczelnik Wydziału Organizacji i Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnobrzega, Robert Chrząstek.

Szczegółowe wyniki głosowania są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta Tarnobrzega.