Tarnobrzeg. Biblioteka publiczna już otwarta. Biblioteka pedagogiczna czeka na decyzję.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu po ponad miesiącu przerwy od dziś wznowiła swoją działalność. Zgodę na otwarcie 4 maja niektórych instytucji kultury, w tym bibliotek wyraził polski rząd.

Funkcjonowanie rozpoczęła zarówno filia główna tarnobrzeskiej biblioteki przy ulicy Szerokiej jak i wszystkie filie biblioteczne. Różnica jest taka, że filia główna będzie nieczynna w soboty.

Każda oddana książka przejdzie czternastodniową kwarantannę, a użytkowników bibliotek obowiązują specjalne wytyczne, z którymi można zapoznać się na stronie internetowej placówki. – Książki zaczęliśmy udostępniać dziś o godzinie 9.00 – mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu, Stanisława Mazur.

Warunki, na których działalność rozpoczęła biblioteka publiczna musiał zaakceptować organ prowadzący placówki czyli prezydent miasta, a także sanepid.

Z kolei Biblioteka Pedagogicznej w Tarnobrzegu od dziś po przerwie uruchomiła promocyjną usługę zdalnego wypożyczania poprzez katalog biblioteczny. Na decyzję o otwarciu drzwi dla czytelników placówka jeszcze czeka – tłumaczy dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu, Anna Żarów.

Czytelnik musi zapłacić jedynie za odesłanie woluminu.

Organem prowadzącym Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnobrzegu jest Samorząd Województwa Podkarpackiego.