Tarnobrzeg. Biblioteka Pedagogiczna coraz bardziej nowoczesna.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu jest coraz bardziej nowoczesna. W ramach  realizowanego projektu – „Podkarpackie e- biblioteki pedagogiczne”  użytkownikom placówki oferowany jest  szeroki zakres nowych e-usług, między innymi: zdalne wypożyczenia i zwroty książek, internetowe zamawianie skanów i kserokopii, internetową rezerwację komputerów, zdalną komunikację z użytkownikami, zgłaszanie propozycji zakupów księgozbioru z możliwością głosowania czy  zapis do biblioteki z wykorzystaniem profilu zaufanego ePUAP.

– Wszystko z myśla o czytelniku – mówi dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu, Anna Żarów.

W ramach projektu uruchomiona została także usługa na miarę XXI wieku.

Czytelnicy biblioteki nie będące za pan brat z nowinkami informatycznymi nie maja się czego obawiać.

Projekt – „Podkarpackie e- biblioteki pedagogiczne”   ruszył przed dwoma laty. Do dziś    w jego ramach Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu podobnie jak placówki w Krośnie, Przemyślu i Rzeszowie były wyposażane w nowy sprzęt i systemy informatyczne. W praktyce ma swoje zastosowanie od początku października.

Wartość projektu to ponad trzy miliony złotych. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane  z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.