Tarnobrzeg. Bajkowy korowód na Placu Bartosza Głowackiego

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Bajkowy korowód można było podziwiać dziś na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Stworzyły go przedszkolaki z placówek z terenu miasta, które wzięły udział w akcji „Cztery pory roku z Marią Konopnicką i Zygmuntem Nosowskim” organizowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Wydarzenie było jednocześnie podsumowaniem projektu „Literatura na pięciolinii” który od kwietnia realizowała biblioteka.

– Przez ostatni miesiąc odbywały się spotkania autorskie warsztaty, recitale, w których łącznie udział wzięło ponad 700 osób. To dorośli, dzieci, seniorzy, ale i osoby z dysfunkcją wzroku – powiedziała dyrektor biblioteki Monika Sadkowska.

Jednym z punktów dzisiejszego wydarzenia była premiera utworów skomponowanych do wierszy Doroty Kozioł, zaaranżowanych w ramach zadania „Słowa na nutach”. Przygotował je nauczyciel muzyki Leopold Miłkowski a zaśpiewały uczennice z Zespołu Szkół imienia księdza Stanisława Staszica oraz Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu. Mówi Leopold Miłkowski.

Projekt „Literatura na pięciolinii” był dofinansowany Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu promocji kultury.