Tarnobrzeg. Akcję „Nakręcamy EKO” realizuje młodzież z Hetmana.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Inicjatywa ekologiczna i  charytatywna w jednym.  Projekt „Nakręcamy EKO”, w ramach ogólnopolskiej olimpiady praktycznej Zwolnieni z Teorii, realizuje młodzież z tarnobrzeskiego „Hetmana”. Na finał akcji, 2 marca,  młodzi ludzie zapraszają wszystkich mieszkańców miasta.

W przedsięwzięcie zaangażowani są  uczniowie klasy 2c, z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego imienia Hetmana Jana Tarnowskiego  w Tarnobrzegu: Aleksandra Ciżyńska, Jan Radoń, Piotr Paradowski z Justyną Kosior na czele.

„Nakręcamy EKO”, to zadanie dwuczłonowe. Młodzież w najbliższym czasie zawita do tarnobrzeskich przedszkoli i szkół podstawowych, gdzie  podczas specjalnych spotkań przekaże dzieciom informacje o tym jak dbać o środowisko.

Mówi Justyna Kosior.

Druga część zadania wymagała od zespołu „Hetmana” między innymi pozyskania sponsora oraz załatwienia wielu spraw formalnych. Dzięki zabiegom młodych ludzi, 2 marca, na Placu Bartosza Głowackiego stanie duża, czerwona skarbonka w kształcie serca, do której tarnobrzeżanie będą mogli wrzucać plastikowe nakrętki. Te z kolei zostaną  przekazane na cele charytatywne.

Mówi Piotr Paradowski.

Zwolnieni z Teorii jest ogólnopolską olimpiadą projektów społecznych. Polega na praktycznej nauce kompetencji przydatnych w życiu zawodowym poprzez zorganizowanie prawdziwego projektu społecznego.