Tarnobrzeg. 42 Bieg Nadwiślański za nami

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Siedemdziesiąt osób stanęło na starcie 42 Biegu Nadwiślańskiego imienia Alfreda Freyera. Trasa tradycyjnie została poprowadzona pomiędzy zamkami w Baranowie Sandomierskim, gdzie znajdował się początek biegu i Zamkiem Dzikowskim w Tarnobrzegu, gdzie zlokalizowana metę imprezy. W sumie biegacze mieli do pokonania 15 kilometrów.

W tym roku ze względu na pandemię, zrezygnowano z biegów młodzieżowych i biegu open mówi współorganizator wydarzenia dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu Adam Strumiński.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Andrzej Strażyński z miejscowości Końskowola. W rozmowie z mediami zaznacza, że wprawdzie pandemia pokrzyżowała sportowcom szyki, ale ma też i swoje pozytywne strony.

Wśród pań najszybsza była Magdalena Wójcicka.

W biegu udział wziął 78 letni Zbigniew Karpiński z Tarnobrzega. Bieg Nadwiślański to dla niego kolejna impreza sportowa w której uczestniczył.

Mariusz Marut z Raniżowa podkreśla, że bieganie nie musi się wiązać z rywalizacją sportową.

Adam Maślanka z tarnobrzeskiego Klubu Biegacza Witar cieszy się, że impreza doszła do skutku.

Każdy z zawodników który przekroczył linię mety otrzymywał okolicznościowy medal. Najlepsi w biegu głównym oraz w poszczególnych kategoriach także puchary i dyplomy.

(fot. główne: Linię mety przekracza Zbigniew Karpiński)