Tarnobrzeg. 30 lat Straży Miejskiej.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Straż Miejska w Tarnobrzegu ma 30 lat. Dziś w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyła się uroczystość jubileuszowa formacji.

W ostatnim roku do Straży Miejskiej w Tarnobrzegu wpłynęło trzy tysiące zgłoszeń. Wymienia komendant straży Robert Kędziora.

Działalność Tarnobrzeskiej Straży Miejskiej w głównej mierze finansowana jest  z budżetu miasta. Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek chciałby, aby formacja uznawana była za przyjazną społeczeństwu. Podkreślił, że  straż miejska  w Tarnobrzegu ciągle się rozwija.

– Zakres zadań straży miejskiej i policji różni się, dlatego te dwie formacje dobrze się uzupełniają – zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektor Stanisław Sekuła.

– Już na stałe wpisaliśmy się w ochronę krajowego bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz spełniamy oczekiwania samorządu terytorialnego – powiedział goszczący dziś w Tarnobrzeskim Domu Kultury prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych RP. Artur Hołubiczko.

W Tarnobrzeskiej Straży Miejskiej pracuje 15 funkcjonariuszy w tym pięć strażniczek. Patrolują teren Tarnobrzega radiowozem, na rowerach lub pieszo,  a także  w przypadku Jeziora Tarnobrzeskiego na łodzi.

Uroczystości 30-lecia Straży Miejskiej w Tarnobrzegu towarzyszyła konferencja pod tytułem „Rola i znaczenie Straży Miejskich w zapewnieniu porządku i bezpieczeństwa społeczności lokalnych”.