Tarnobrzeg: 18 medali UKS Delfin Tarnobrzeg na XVII Zawodach pływackich z okazji Święta Niepodległości

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

Klub UKS Delfin Tarnobrzeg 11 listopada 2022 w Święto Niepodległości wystartował w XVII Zawodach pływackich z okazji Święta Niepodległości w Mielcu. W zawodach wystartowało 150 zawodników i zawodniczek z 13 klubów. Rewelacyjnie spisali się podopieczni trenerów Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydo przywożąc z Mielca 18 medali ( 9 złotych, 6 srebrnych, 3 brązowe). Najlepszym zawodnikiem zawodów w kategorii 11 lat i młodsi został Albert Borkowski a w kategorii 13-14 lat najlepszym zawodnikiem został Igor Majewski. Nagrody wręczył Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego – Robert Wieczorek.

Albert Borkowski na dystansie 200 m stylem dowolnym z czasem 2:19,49 ustanowił nowy Rekord Okręgu Podkarpackiego w swojej kategorii wiekowej. Bardzo dobrze zaprezentował się również Bartosz Turbak, który startował z rocznikiem starszym i zdobył złoto na 200 m stylem klasycznym i srebro na 100 m stylem klasycznym. Jak zawsze wiele emocji dostarczyły sztafety 4 x100 m stylem dowolnym Open, gdzie sztafeta UKS Delfin wywalczyła srebrny medal.

UKS Delfin Tarnobrzeg( uczniowie i absolwenci SP 3) reprezentowała 15 osobowa ekipa w składzie: Albert Borkowski, Igor Majewski, Bartłomiej Skwara, Ksawier Szklarz, Hubert Kubik, Jakub Dąbrowski, Konrad Szymański, Nikodem Błasiak, Nikodem Bajer, Kacper Pełka, Bartosz Turbak, Mateusz Gajewski, Adam Matusiewicz, Bartłomiej Kozioł, Tymoteusz Leżoń.