Świętokrzyskie: W Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu koło Kielc rozpoczęto badanie próbek pod kątem obecności koronawirusa.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu koło Kielc rozpoczęto badanie próbek pod kątem obecności koronawirusa. To drugie w regionie laboratorium, pracujące dla potrzeb pacjentów z województwa świętokrzyskiego. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podejmuje działania, by Centrum w tym zakresie uzyskało wsparcie ze środków Unii Europejskiej.

Współpraca zarządu województwa, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poskutkowała zwiększeniem możliwości przebadania dwukrotnie więcej próbek w ciągu doby niż dotychczas.

Jak powiedział wicemarszałek Marek Bogusławski, sytuacja związana z epidemią koronawirusa w Polsce jest bardzo dynamiczna, dlatego jeszcze nie wiadomo, czy do Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu będą trafiały próbki pobierane tylko od mieszkańców województwa świętokrzyskiego, czy także z innych regionów kraju.

źródło: Urząd Marszałkowski w Kielcach