Świętokrzyskie: Już 650 wniosków o 500 plus złożyli mieszkańcy województwa w tym roku.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Ponad 600 wniosków dla dziewięciuset dzieci, którym przysługuje świadczenie 500+, złożono przez pierwsze trzy tygodnie nowego roku w województwie świętokrzyskim.

Mówi rzecznik prasowy ZUS województwa świętokrzyskiego Paweł Szkalej:

Zgodnie z przepisami rodzice, którym urodziło się dziecko mają 3 miesiące na złożenie wniosku o środki z programu ‚Rodzina 500 plus’. Jeżeli zrobią to w ciągu 3 miesięcy od dnia narodzin otrzymają świadczenie z wyrównaniem.

Wnioski o przyznanie świadczenia 500 plus można przesyłać tylko drogą elektroniczną przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną i portal Empatia.

Środki z programu będą wypłacane tylko bezgotówkowo na wskazany przez wnioskodawcę numer rachunku bankowego.

Stopniowe przejęcie realizacji programu Rodzina 500 plus przez ZUS oznacza, że gminy będą kontynuowały wypłaty świadczeń do końca okresu na jaki je przyznały, czyli do końca maja 2022 r.
Z uwagi, na to że wnioski o świadczenie wychowawcze i załączniki do wniosku można będzie złożyć tylko w formie elektronicznej, ZUS zapewni wszystkim zainteresowanym taką możliwość. Każda osoba będzie mogła liczyć na pomoc ZUS przy składaniu tych dokumentów- specjalne stanowiska są w każdej placówce ZUS.

Joanna Sarwa

Fot. Pixabay