Sulisławice: „Z dziejów Sulisławic i nie tylko… „.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Ogłoszenie wyników konkursu na wspomnienia i opracowania historyczno-literackie dotyczące terenu działania OSP w Sulisławicach oraz promocję książki prezentującej prace konkursowe odbędzie się w najbliższą niedzielę (9 października) w Sulisławicach.

Wydawcą książki „Z dziejów Sulisławic i nie tylko… prace konkursowe” pod redakcją Wiesławy Rutkowskiej i Piotra Sławińskiego z Archiwum Państwowego w Kielcach jest Archiwum Państwowe w Kielcach i OSP Sulisławice.

Mówi dr Piotr Sławiński z sandomierskiego oddziału Archiwum Państwowego w Kielcach:

Promocja książki prezentującej prace konkursowe odbędzie się w najbliższą niedzielę (9 października) o godz. 15:00 w remizie OSP Sulisławice.

O godz. 16:00 zaś – także w remizie OSP Sulisławice – odbędzie się otwarcie wystawy pt. ‚Sulisławice – ocalić od zapomnienia’ realizowanej w ramach projektu EtnoPolska ‚Ocalić od zapomnienia tradycję, dziedzictwo, zwyczaje i kulturę wsi Sulisławice’, którego grantodawcą jest Narodowe Centrum Kultury.

Wystawa prezentuje dawne Sulisławice, odpusty i uroczystości kościelne, prace w polu i gospodarstwie, dożynki, jubileusze OSP Sulisławice oraz pielgrzymki samorządowców i strażaków do Sulisławic.

Wydany został też katalog wystawy zawierający wszystkie fotografie użyte na wystawie.

Patronat medialny Radio Leliwa.

Joanna Sarwa