Sulisławice: Konkurs na wspomnienia i opracowania historyczno-literackie dotyczące terenu działania OSP w Sulisławicach.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Archiwum Państwowym w Kielcach wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Sulisławicach i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łoniowie ogłaszają Konkurs na wspomnienia i opracowania historyczno-literackie dotyczące terenu działania OSP w Sulisławicach.

Celem konkursu jest ocalenie od zapomnienia lokalnych historii dotyczących wydarzeń, miejsc i osób związanych z obszarem działania OSP Sulisławice, promowanie lokalnych bohaterów i osób związanych z regionem, wspieranie lokalnych działań mieszkańców, prezentacja dorobku regionu i promocja tematyki regionalnej.

W ramach konkursu kapituła oceni prace w dwóch kategoriach: prace naukowe i popularno-naukowe oraz pozostałe prace m. in. monografie, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki czy prace literackie.

Laureaci konkursu i osoby wyróżnione w obu kategoriach otrzymają nie tylko nagrody ale też możliwość wydania pracy drukiem. Termin nadsyłania prac mija 30 września.

Regulamin i wymagane dokumenty dotyczące Konkursu znajdują się nastronie:
https://www.kielce.ap.gov.pl/a,280,ogloszenie-konkursu

Informacje na temat konkursu można także uzyskać poprzez e-mail: ospsulislawice@gmail.com

Joanna Sarwa