Staszów. Prezydent RP odwiedził strefę ekonomiczną i spotkał się z samorządowcami

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Staszów. Najpierw na terenie podstrefy Grzybów należącej do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice oglądał powstające Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy SIEJESIE.

– Bardzo mnie cieszy, że tutaj na południowym wschodzie województwa świętokrzyskiego dzieją się nowe inwestycje a ten teren się rozwija. Teren, który często był nazywany Polską B, którą nie ma zainteresowania, bo dominuje tu rolnictwo – mówił prezydent. Andrzej Duda stwierdził, że powstająca właśnie hala dowodzi, że tak nie jest.

Z Grzybowa prezydent Andrzej Duda udał się do Biblioteki Miasta i Gminy Staszów gdzie spotkał się z samorządowcami różnego szczebla oraz parlamentarzystami. Okazją był dzień samorządowca. – Mija 30 lat od pierwszych wolnych wyborów do samorządu terytorialnego. Te trzy dekady i dzisiejszy wygląd Polski to wasza zasługa – podkreślał prezydent.

Prezydent uważa, że samorządowcy mają też swoją zasługę w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.

Była to już druga wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Staszowie. Ostatni raz odwiedził miasto w 2017 roku mówi burmistrz Leszek Kopeć.

Na zakończenie wizyty w Staszowie prezydent wyszedł do grupy mieszkańców, która czekała w pobliżu biblioteki. Andrzej Duda rozdawał autografy i pozował do zdjęć.