Staszów. Korty tenisowe gotowe do gry

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Dwa korty tenisowe ze sztuczną nawierzchnią otwarto w Staszowie. Obiekty powstały przy Ośrodku Sportu i Rekreacji na ulicy Mickiewicza, w miejscu starych i mocno wysłużonych boisk do tenisa ziemnego.

Nowy kompleks posiada wszystko co potrzebne do rozgrywania meczów jak i treningów. Są trybuny, miejsca dla sędziów. Zakupiono także rakiety tenisowe, piłki i wyrzutnie do nich. Całość jest ogrodzona i oświetlona. Obecna na otwarciu kortów wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka podkreślała, że oddawane obiekty to inwestycja w bardzo popularny ostatnio sport, ale przede wszystkim w młodych ludzi.

Burmistrz miasta i gminy Staszów przypomniał, że wcześniej w sąsiedztwie hali OsiR i Szkoły Podstawowej numer 3 powstało boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, oraz centrum sportów plażowych. Najnowsza inwestycja poszerza tę ofertę sportową.

Otwarcie kortów tenisowych w Staszowie uświetnił mecz pomiędzy dwoma młodymi tenisistkami Mają Grosicką i Adrianą Stępień. Zawodniczki chwaliły nowo powstały obiekt.

Budowa kortów do tenisa ziemnego w Staszowie kosztowała 820 tysięcy złotych. 320 tysięcy złotych pochodziło z programu „Sportowa Polska” Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pozostała kwotę zabezpieczył samorząd.