Staszów. Chcą wybudować farmę fotowoltaiczną

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Władze Enei Elektrowni Połaniec i gminy Staszów podpisały w Połańcu list intencyjny o współpracy przy budowie farmy fotowoltaicznej. Inwestycja o mocy 10 MW (megawatów) planowana jest na 27 hektarach gruntów przy ulicy Towarowej w Staszowie.

Ta inwestycja wpisuje się w oczekiwania nie tylko spółki, ale również społeczeństwa mówi prezes zarządu Enea Elektrownia Połaniec Lech Żak. Głównym celem grupy Enea jest podniesienie wskaźnika udziału zero i niskoemisyjnych źródeł wytwórczych do poziomu 60% w 2035 roku.

Nie ukrywam, że cieszymy się z tej współpracy z Eneą, to dla 16 tysięcznego miasta bardzo ważna rzecz mówi burmistrz Staszowa Leszek Kopeć

Pozyskiwanie energii z paneli słonecznych jest nie tylko modne, ale i opłacalne uważa członek zarządu spółki Andrzej Wicik.

Inwestowaniu w zieloną energię w Polsce sprzyjają rządowe plany wskazujące na konieczność rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii – powiedziała z kolei obecna przy podpisaniu listu poseł na sejm RP Anna Krupka.

Jeżeli nie będzie opóźnień proceduralnych i będzie zapewnione finansowanie inwestycji, to farma fotowoltaiczna w Staszowie mogłaby powstać najwcześniej za około dwa lata.