Staszów: Bieg Golejowskim Szlakiem

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

Trwają zapisy na Bieg Golejowskim Szlakiem i marsz Nordic Walking.

Impreza rozpocznie się w sobotę, 7 października o godzinie 11:00.

Uczestnicy biegu będą rywalizować na dystansie 10 km. Trasa będzie wiodła leśnymi duktami, uczestnicy pokonają dwie pięciokilometrowe pętle wokół Ośrodka wypoczynkowego ‚Wilga’ w Golejowie. Nawierzchnia trasy to nieutwardzona droga leśna i utwardzona droga asfaltowa.

Organizatorzy zadbali o profesjonalny, elektroniczny pomiar czasu i atrakcyjne nagrody dla najszybszych zawodników biegu i marszu oraz o nagrodę dla Najlepszej Staszowianki i Najlepszego Staszowianina.

Wydarzenie ma na celu popularyzację biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej, kształtowanie pozytywnych postaw i charakteru poprzez współzawodnictwo sportowe oraz świetną zabawę.

Bieg Golejowskim Szlakiem i Marsz Nordic Walking organizowany jest przez Stowarzyszenie Sigma Staszów, Stowarzyszenie Aktywni Korab, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie, a partnerami i sponsorami są: Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Świętokrzyskiego, Grupa Enea – Elektrownia Połaniec S.A.

Zapisy:

Zgłoszenia do biegu i marszu Nordic Walking przyjmowane są drogą elektroniczną do dnia 30 września 2023 r. za pośrednictwem strony https://chronotex.pl. Po tym terminie rejestracja zawodnika oraz wniesienie opłaty będzie możliwe tylko w biurze zawodów w dniu biegu, do wyczerpania limitu wolnych miejsc 100  dla uczestników biegu i 50  dla uczestników marszu Nordic Walking.