Stalowa Wola: Zbliża się Polska Wystawa Gospodarcza z wizytą prezydenta Dudy

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Stalowa Wola przygotowuje się do Polskiej Wystawy Gospodarczej „Od COP do Gospodarki 4.0” i związanej z nią wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy. Wystawa, która odbędzie się 16 stycznia wybudowanej hali ARP przy ulicy Kasprzyckiego nawiązuje do Powszechnych Wystaw Krajowych organizowanych w międzywojennej Polsce. Na wystawie zaprezentuje się kilkadziesiąt firm wybranych w ramach Prezydenckiej Kapituły Gospodarczej. Mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Wśród wystawców nie braknie też stalowowolskiego akcentu. Zaprezentuje się około 12 firm ze Stalowej Woli.

Wydarzenie które potrwa od 11.00 do 17.00 będzie otwarte dla mieszkańców. Na wystawie nie braknie atrakcji dla całych rodzin.

Zainteresowani będą mogli też zobaczyć wyjątkowy pojedynek mistrza lutowania z robotem lutowniczym. A seniorzy będą mogli wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. Aby ułatwić dojazd na wystawę 16 stycznia pod halę ARP będą kursować autobusy komunikacji miejskiej, które bezpłatnie przywiozą zainteresowanych. Polską Wystawę Gospodarczą o godz 12.30 uroczyście otworzy Prezydent Andrzej Duda. W programie zaplanowano także panele dyskusyjne, m.in. panel „Od COP do Gospodarki 4.0” na temat przemian gospodarczych na przestrzeni niespełna wieku.

Marta Górecka