Stalowa Wola: Zapowiedź przetargu na budowę Aquaparku i porozumienie międzygminne

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Prezentacja projektu AquaParku w Stalowej Woli oraz podpisanie porozumienia międzygminnego dotyczącego finansowania tego projektu było tematem konferencji prasowej. W konferencji  obok Prezydenta Stalowej Woli udział wzięli wójtowie gmin Pysznica i Zaleszany oraz architekci TKHolding, który opowiedzieli o projekcie. Prezydent Lucjusz Nadbereżny zapowiedział, że miasto przygotowuje się do przetargu na budowę aquaparku a to między innymi w związku z montażem finansowym w ramach MOF:

Dla potwierdzenia tej współpracy włodarze symboliczne podpisali porozumienie o współpracy. Wójt gminy Pysznica Łukasz Bajgierowicz przyznał, ze współpraca ze Stalową Wolą i MOSiR-em już trwa a AquaPark pozwoli poszerzyć ofertę i objąć wszystkie dzieci w gminie:

Natomiast wójt Zaleszan Paweł Gardy stwierdził, że bez tej współpracy samej Stalowej Woli trudno byłoby zrealizować tak duży, ambitny projekt:

Porozumienie o współpracy w pozyskiwaniu środków na ten cel to nie wszystko. Dodatkową korzyścią tego projektu jest korzyść dla mieszkańców tych trzech gminy, którzy będą korzystali z preferencyjnych cen biletów. Szacowany koszt inwestycji to około140 milionów złotych. Wizualizację projektu zaprezentował architekt Maciej Obszański. Elementem łączącym istniejącą część z nową a jednocześnie łączącym część parkingową od strony Hutniczej z planowanym parkingiem ma być nowoczesny hol:

Oprócz części basenowej będzie też rozbudowane saunarium z basenami termalnymi nawiązującymi do niezwykłej estetyki art deco.

Saunarium ze swoim wystrojem i rozwiązaniami wpisze się w turystykę saunową ale też możliwość organizowania spotkań biznesowych. Do tego wodne kino, czyli basen z dużym ekranem, na którym będą mogły być wyświetlane filmy, czy widowiska sportowe. Do tego odpowiednia akustyka  do emisji muzyki.  Atrakcją dla amatorów nurkowania będzie 12 metrowa tuba do nurkowania z różnymi poziomami znakomicie nadająca się dla nurków amatorów i rozpoczynających swoją przygodę z nurkowaniem:

Nurkującego pod czujnym okiem instruktora. I wreszcie atrakcje dla dzieci, w tym kilka zjeżdżalni o różnej tematyce, dzięki czemu dzieci oczekując w kolejce do zjazdu nie będą się nudzić. Pierwsza z nich to lukstorpeda:

Kolejne to 20 000 mil podmorskiej żeglugi, stacja kosmiczna z klimatami gwiezdnych wojen, czy wyprawa polarna. Uczestnicy konferencji dzięki okularom VR mogli wirtualnie przejść aquapark.