Stalowa Wola: Zamiast dni miasta majówka

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Program „Majówki w Stalowej Woli” przedstawił Miejski Dom Kultury na zwołanej konferencji prasowej. Majówka odbędzie się  w tym samym czasie co do tej pory odbywały się Dni Stalowej Woli, czyli w dniach 1 – 5 maja. Podczas Majówki nie zabraknie imprez, które do tej pory towarzyszyły pierwszym majowym dniom w Stalowej Woli. Mówi dyrektor MDK Marek Gruchota.

W programie znalazły się więc wydarzenia dobrze znane mieszkańcom jak wspomniany rowerowy cross country, masa krytyczna, naukowy piknik familijny, dyktando „Gżegżółki”, konkurs „Mistrz pięknego czytania”, trzeciomajowe świętowanie w Rozwadowie, Wniebogłosy, Alejka Inicjatyw Pozytywnie Zakręconych czy ubiegłoroczny przebój, czyli potańcówka z „Czarnymi Lwami z Przedmieścia”. Ale będą też nowości jak widowisko muzyczne „The Best of Stalowa Wola”.

Nowością będzie też plenerowy spektakl teatralny i koncert „Vivat Moniuszko!”, stalowowolska scena debiutów, pokaz mody Art Moda Polscy Projektanci, czy Otwarte drzwi Stalowej Woli. Podczas „Majówki w Stalowej Woli” odbędzie się nadanie Marcinowi Dyjakowi tytułu Ambasadora Stalowej Woli i koncert mistrza harmonijki ustnej z Jazz Band Ball Orchestra. Plenerowa scena stanie na skwerze na tyłach Miejskiego Domu Kultury a mała Scena obok fontanny. Szczegóły dotyczące programu „Majówka w Stalowej Woli” można znaleźć na stronie Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli www.mdkstalowawola.pl.

Marta Górecka