Stalowa Wola: Za nami 64 Mistrzostwa Stalowej Woli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

Po raz 64.odbyły się Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w Lekkiej Atletyce. w tegorocznej imprezie sportowej wystartowało ponad 300 sportowców. Po raz pierwszy imprezę organizował Katolicki Klub Lekkoatletyczny Stal Stalowa Wola, który powstał z połączenia dwóch stalowowolskich klubów lekkoatletycznych. Honorowy prezes klubu Stanisław Anioł, który od początku związany jest z Mistrzostwami Stalowej Woli w Lekkiej Atletyce i był nieobecny zaledwie na jednych spośród 64 zorganizowanych przyznał, że teraz sportowców startuje mniej niż w ladach 60-tych, ale za to coraz więcej młodzież.

A tegoroczne mistrzostwa miały obsadę międzynarodową, bo starowali również sportowcy z Ukrainy. Mówi prezes klubu Paweł Drapał.

startowali także zawodnicy z Iwano-Frankowska. Sportowcy rywalizowali w szeregu konkurencjach lekkoatletycznych, od rzutu młotem i pchnięcia kulą, przez skoki w dal i wzwyż, po konkurencje biego we na dystansach od 100 do 1000 metrów i sztafetę szwedzką 100-200-300-400 metrów. Zawody tradycyjnie rozpoczął rzut młotem. Wśród mężczyzn zwyciężył ubiegłoroczny mistrz Polski Alan Witas ze Stalowej Woli wynikiem 60,91 metrów, a wśród kobiet zawodniczka z Mielca Maria Duszkiewicz z Mielca, która rzutem na odległość 54,78 metra pobiła rekord klubu. Natomiast konkurencje biegowe rozpoczęli najmłodsi biegiem na dystansie 100 metrów, które wygrała dziesięcioletnia  Victoria Tovarnytska z Ukrainy. Pozostałe wyniki startów w poszczególnych konkurencjach 64. Otwartych Mistrzostw Stalowej Woli w Lekkiej Atletyce:

https://online.domtel-sport.pl/index2.php?seria=1&runda=1&konkurencja=K100&dzien=2022-05-08&impreza=m92s

Współorganizatorami lekkoatletycznych mistrzostw Stalowej Woli były Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, Urząd Miasta Stalowej Woli i MOSiR.