Stalowa Wola: Wyślij w bibliotece bezpłatną kartkę w rocznicę odzyskania niepodległości.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Małgorzata Figacz

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli będzie można wysłać bezpłatną kartkę niepodległościową. Stalowowolska MBP włączyła się do ogólnopolskiej akcji społecznej ‘Mamy Niepodległą!” organizowanej przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego.
W ramach akcji, z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę, każdy chętny będzie mógł wybrać sobie okolicznościową kartkę, napisać wiadomość, zaadresować, a następnie wrzucić do specjalnej skrzynki pocztowej i wszystko bezpłatnie.
Mówi Beata Życzyńska z MBP w Stalowej Woli

Podczas poprzednich 5. edycji akcji Polacy wysłali w sumie milion takich kartek. Tegoroczna akcja ‘Mamy Niepodległą!” poświęcona jest, podpisanej 16 listopada 1918 roku przez Józefa Piłsudskiego depeszy notyfikującej odrodzenie Polski. Chodzi o swoistą Polską Deklarację Niepodległości, o której dzięki brawurowej akcji polskich żołnierzy i zdobytej radiostacji dowiedział się świat

I m.in. pocztówki z fragmentami depeszy będzie można wysłać bezpłatnie do bliskich i znajomych. W tym roku również w Stalowej Woli dzięki przyłączeniu się do akcji Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza.

(Marta Górecka)