Stalowa Wola: Wybierz imię dla edukacyjnego robocika nagrody dla MBP

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Joanna Sarwa

Robot edukacyjny Photon wraz z tabletem to nagroda, jaką zdobyła Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli za wydarzenia zorganizowane z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Wśród 4600 akcji z całej Polski organizatorzy wybrali 15 najciekawszych, wśród których znalazła się ta organizowana przez stalowowolską bibliotekę. Mówi kierownik Biblioteki Głównej Joanna Rybak:

Ale na tym nie koniec, bo stalowowolska MBP chce z pomocą czytelników wybrać imię dla robota:

Stalowowolska MBP do końca maja, na swoim facebookowym profilu czeka także na propozycję imienia dla robota. Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli od kilku lat aktywne bierze udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku obchodzony był 11 lutego. Począwszy od tego dnia, MBP przez cały tydzień organizowała szereg edukacyjnych zajęć, w których wzięło udział ponad 160 uczniów:

W całej Polsce zorganizowano w sumie aż 4600 inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online. Inicjator akcji czyli Polskie Centrum Programu Safer Internet powołało komisję konkursową która oceniała te wydarzenia i najlepszych nagrodziła.

Marta Górecka