Stalowa Wola: Wrzuć do Paczki Pomocy dar dla seniora.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Małgorzata Figacz

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli wspólne z partnerami organizuje akcję charytatywną dla mieszkańców miasta. Pod hasłem ‘Stalowowolska Paczka Pomocy’ zbierane będą w tym roku dary na rzecz będących w trudnej sytuacji osób starszych. Akcja będzie przeprowadzana wzorem organizowanej w poprzednich latach pomóż dzieciom przetrwać zimę. Mówi Małgorzata Gotfryd z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej:

W tym roku akcja obejmie seniorów, bo jest to znacząca grupa mieszkańców Stalowej Woli:

Stąd pomysł, aby zrobić zbiórkę konkretnych artykułów:

Z zebranych darów będą przygotowane paczki wzbogacone o kartki z życzeniami:

Dary będą zbierane w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, szkołach, różnego rodzaju instytucjach, firmach czy biurowcach, po to, by jak największa liczba potrzebujących seniorów mogła być obdarowana. MOPS chciałby przygotować minimum 200 paczek, ale może uda się zrobić ich więcej, bo trafią one nie tylko do podopiecznych ośrodka, ale również do seniorów zgłoszonych przez instytucje, kluby, stowarzyszenia, czy osoby prywatne. Co ważne nie będzie brane pod uwagę kryterium dochodowe, o czym zapewniała Małgorzata Gotfryd i dyrektor MOPS w Stalowej Woli Piotr Pierścionek:

Już można zgłaszać seniorów do ‘Stalowowolskiej Paczki Pomocy’. Można już także do MOPS-u przynosić już dary, choć zbiórka oficjalnie ruszy 26 listopada i potrwa do 14 grudnia. Punkty zbiórki będą specjalnie oznakowane. Symbolem akcji jest kwadrat o 4 czarno-czerwonych polach ze złotym sercem pośrodku. Dary do seniorów trafią jeszcze przed świętami.

(Marta Górecka)