Stalowa Wola: WOŚP przekazała stalowowolskiemu szpitalowi zestaw endoskopowy.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała stalowowolskiemu szpitalowi specjalistyczną aparaturę do zabiegów laryngologicznych.

To efekt ofiarności mieszkańców powiatu stalowowolskiego i wolontariuszy, którzy zagrali podczas styczniowego finału WOŚP. Na oddział otolaryngologiczny trafił zestaw endoskopowy o wartości 250 tysięcy złotych. Mówi dyrektor szpitala Monika Pachacz-Świderska:

Obecny na uroczystości przekazania zestawu endoskopowego wziął udział starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, który podkreślił, że pozyskany w tym roku sprzęt to kolejny przykład tego jak zebrane podczas stalowowolskiego finału pieniądze pomnożone służą szpitalowi w Stalowej Woli:

A koszt zakupu zestawu do diagnostyki i leczenia górnych dróg oddechowych wyniósł około 250 tysięcy złotych. Przekazanie nowego sprzętu oddziałowi otorynolaryngologicznemu w Stalowej Woli była okazją dla Wiesława Dubielisa, lekarza kierującego oddziałem nie tylko do podziękowań sztabowi WOŚP w Stalowej Woli, ale też przedstawienia swojego oddziału i kadry w nim pracującej. Ponieważ – jak podkreślał ordynator – oddział jest już jednym z nielicznych wykonujących w ramach NFZ-tu operacje laryngologiczne u dzieci:

Dlatego wzbogacenie oddziału o tak nowoczesny specjalistyczny sprzęt jest bardzo ważne. Szef stalowowolskiego sztabu WOŚP Marcin Kotuła przyznał, że dla niego i dal wszystkich wolontariuszy angażujących się w stalowowolskie finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy takie wydarzenia jak to przekazanie aparatury szpitalowi, jest wielką motywacją co roku do robienia kolejnych finałów:

Przekazanie sprzętu szpitalowi zakończyło symboliczne naklejenie serduszka wielkoorkiestrowego przez jednego z najmłodszych wolontariuszy WOŚP w Stalowej Woli. Odbyła się również prezentacja działania zakupionej aparatury endoskopowej.

Marta Górecka