reklama

Stalowa Wola: Wmurowano kamień węgielny w powstającej hali sportowej Trójki

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

W Stalowej Woli odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego w budowanej w „Trójce” hali sportowej. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 imienia Bohaterów Westerplatte rozbudowywana jest o funkcjonalną halę sportową z zapleczem rozwojowym w postaci siłowni, sal do fitnessu, czy zajęć korekcyjnych oraz szatniami. Prace trwają od początku roku. Stoją już mury i jest konstrukcja zadaszenia. Dziś przyszedł czas na podpisanie Aktu Erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego. W uroczystości obok władz Stalowej Woli i społeczności szkolnej udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele kuratorium oświaty, wykonawcy zadania, projektant i proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski. Przy okazji wydarzenia dyrektor szkoły Elżbieta Sudoł- Wasyliszyn podkreślała jak ważna to inwestycja dla szkoły obchodzącej w tym roku 60-lecie, której uczniowie do tej pory mieli do dyspozycji małą salę gimnastyczną:

Powstająca hala sportowa to dla uczniów, którzy mimo trudnych warunków osiągali sukcesy sportowe, szansa na jeszcze lepsze osiągnięcia, rozwój i hartowanie ducha. Prezydent Lucjusz Nadbereżny przyznał, że to kosztowna inwestycja, ale niema nic ważniejszego od inwestowania w dzieci i młodzież:

Hala ma być gotowa w przyszłym roku. W tym roku jeszcze wykonawca położy pokrycie dachowe aby jeszcze przed zimą zamknąć obiekt. Hala sportowa będzie pokryta będzie dachem szedowym, nawiązującym do wielkoprzemysłowych obiektów Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Marta Górecka