Stalowa Wola: Wkrótce dzieci z problemami i depresjami znajdą pomoc w szpitalu

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Na wakacjach ma ruszyć przy stalowowolskim szpitalu ośrodek psychologiczno-psychoterapeutyczny dla dzieci. Jest szansa, że stanie się to jeszcze w lipcu. Ośrodek ma nieść pomoc dzieciom borykającym się z różnego rodzaju problemami natury psychicznej, depresjami, czy uzależnieniami.  Do tej pory brakuje takiej placówki w mieście, a potrzeby są duże. Wprawdzie w stalowowolskim szpitalu istnieje oddział psychiatryczny, ale ten zajmuje się leczeniem dorosłych.  Mówi dyrektor szpitala Monika Pachacz-Świderska:

A efekty braku takiej specjalistycznej pomocy nieraz kończyły się dla dzieci tragicznie, które targały się na własne życie. Ośrodek psychologiczno-psychoterapeutyczny będzie funkcjonował przy szpitalu i tam specjaliści będą nieść pomoc dzieciom i młodzieży. Ale też praca z dziećmi odbywać się będzie już na poziomie rodziny:

Ośrodek ma ruszyć od wakacji, ponieważ wielu psychologów i psychoterapeutów, którzy zadeklarowali pracę z dziećmi w ramach ośrodka psychologiczno-psychoterapeutycznego pracuje w szkołach.