Stalowa Wola: Wiceminister o ośrodkach pomocy pokrzywdzonym przestępstwem

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Joanna Sarwa

W Stalowej Woli gościł wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Wizyta była okazją do promocji programu „Ogólnopolskiej sieci ośrodków i punktów pomocy pokrzywdzonym przestępstwem” utworzonego w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Wice minister mówił o tym jak potrzebne są tworzone w całej Polsce Ośrodki Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Gęsta sieć takich lokalnych ośrodków powstała i powstaje także w regionie z koordynującym je  Okręgowym Ośrodkiem Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem.

W Stalowej Woli jak do tej pory największą grupę zgłaszających się stanowią ofiary oszustów.

Od maja stalowowolski ośrodek udzielił wsparcia już 117 osobom. Mówi koordynatorka Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem Simona Wójtowicz.

Organizowane są również bezpłatne kolonie dla dzieci osób pokrzywdzonych przestępstwem. A punkty juz działające w regionie to Stalowa Wola, Nisko, Nowa Dęba , Majdan Królewski, Padew Narodowa i Tarnobrzeg.

Ośrodki z regionu działają pod skrzydłami Caritas Diecezji Sandomierskiej który pozyskał na ten cel środki z Funduszu Sprawiedliwości. Wykaz ośrodków i dane kontaktowe można znaleźć na stronie www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl.

Marta Górecka