Stalowa Wola: Wiceminister Marcin Warchoł chce nadzoru Prokuratora Generalnego nad sprawą tragicznego wypadku w Stalowej Woli

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Sprawą tragicznego wypadku w Stalowej Woli, w którym zginęli rodzice trójki dzieci zainteresował się wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Na twitterze poinformował, że wystąpił do prokuratora generalnego o nadzór i surowe potraktowanie sprawcy tej tragedii drogowej. Tu cytat:
“W związku z [..] tragedią koło Stalowej Woli, w której zginęli rodzice trójki dzieci, wyrażam głębokie wyrazy współczucia i najszczersze kondolencje dla osieroconych dzieci i całej rodziny pogrążonej w bólu i w żałobie. Informuję, że zwróciłem się do Prokuratora Generalnego o objęcie nadzorem tego postępowania i surowe potraktowanie sprawcy. Ponadto wystąpiłem do Funduszu Sprawiedliwości o pomoc dla pokrzywdzonych dzieci” .
Dla przypomnienia do tragicznego wypadku doszło w sobotę przed godziną 15.00 na drodze wojewódzkie nr 871 w Stalowej Woli. |O wstępnych ustaleniach policji informowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli Małgorzata Kania.

Małżeństwo z Przędzela podróżujące audi A4 zginęło na miejscu, wypadek przeżył ich 3 letni syn. Do szpitala trafił kierowca audi S7, 37-letni mieszkaniec gminy Grębów, który przeszedł operację. Pobrano mu także krew do badań w związku z prawdopodobieństwem, że podczas zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli.