Stalowa Wola: Wiadukt na Traugutta oddany do ruchu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

Wiadukt przy ulicy Traugutta w Stalowej Woli już oddany do użytku. Na tę wiadomość mieszkańcy osiedla Piaski czekali od jesieni 2020 roku, kiedy to obiekt został zamknięty dla ruchu z powodu złego stanu technicznego. Przebudowa, która trwała od czerwca 2021 roku, dobiegła końca i wiadukt został udostępniony dla ruchu. Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny przypomniał, że na tę inwestycję mieszkańcy czekali od lat

Inwestycję udało się zrealizować w ciągu 6 miesięcy, to bardzo krótki czas biorąc pod uwagę, że inwestycja odbywała się  przy otwartym ruchu kolejowym. Zakres prac modernizacyjnych wiaduktu był duży.

Dodatkowo dla poprawy bezpieczeństwa podniesiono wysokość barierek na wiadukcie na wniosek Stowarzyszenia Nasze Miasto.

Nie zmieni się natomiast dotychczasowa organizacja ruchu i przejazd przez wiadukt nadal będzie się odbywał wahadłowo z użyciem świateł. Jego rozbudowa do dwóch pasów ruchu była niemożliwa m.in. ze względu na bliskość zabudowań. Takie rozwiązanie ma wpłynąć też na bezpieczeństwo na tej ulicy. Zastępca naczelnika Andrzej Wojtaś zapewnił, że po przebudowie wiadukt posłuży całe lat.

Przebudowa wiaduktu w ulicy Traugutta kosztowała 1 650 000 złotych i w całości została sfinansowana z budżetu stalowej woli, bo nie udało się na ten cel pozyskać środków zewnętrznych. Natomiast na przebudowie wiaduktu nie koniec. W tym roku ma ruszyć modernizacja odcina ulicy Traugutta do skrzyżowania z Klasztorną. Informował o tym radny Paweł Madej.

Do tego powstanie układ chodników który poprawi bezpieczeństwo pieszych, ułatwi dojście do klasztoru, świetlicy, przejazdu kolejowego i boiska.