Stalowa Wola: Weź udział w ‚Narodowym Czytaniu’ poezji Mickiewicza.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli szuka chętnych, którzy zmierzą się z czytaniem ‚Ballad i romansów’ Adama Mickiewicza. Chodzi o „Narodowe Czytanie’, które w tym roku przebiega pod znakiem romantyzmu polskiego. A wybór lektury padł właśnie na Mickiewiczowskie ‚Ballady i romanse’.

Mówi kierownik Biblioteki Głównej Joanna Rybak:


A nie bez powodu wybór padł na ‚Ballady i romanse’:

Spośród osób, które do 15 sierpnia wyrażą chęć udziału w ‚Narodowym Czytaniu’, Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli wybierze 10 osób, które zaprezentują 3 września ‚Ballady i romanse’ Adama Mickiewicza.

Akcja Narodowego Czytania organizowana jest od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą ‚Pana Tadeusza’ Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: ‚Trylogię’ Henryka Sienkiewicza oraz ‚Lalkę’ Bolesława Prusa. Potem było ‚Quo vadis’ Henryka Sienkiewicza i ‚Wesele’ Stanisława Wyspiańskiego. W kolejnych latach ‚Przedwiośnie’ Stefana Żeromskiego, nowele, ‚Balladyna’ Juliusza Słowackiego i ‚Moralność pani Dulskiej’ Gabrieli Zapolskiej.

Marta Górecka