Stalowa Wola: W tę niedzielę Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich Polska od Kuchni.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Marta Górecka

W tę niedzielę w Stalowej Woli odbędzie się podkarpacki półfinał Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich ‚Polska od Kuchni’. To kolejny etap rywalizacji pomiędzy zespołami gospodyń i gospodarzy wiejskich z tego regionu, wcześniej odbyły się zmagania powiatowe.

W stalowej Woli w Parku miejskim w szranki artystyczne i kulinarne staną koła gospodyń wiejskich z terenu Podkarpacia w samym tylko konkursie kulinarnym wystartuje 19 kół gospodyń wiejskich. A specjały przygotowane przez gospodynie z regionu próbować będzie mogło nie tylko jury ale i wszyscy, którzy pojawią się w niedzielę między godziną 11.00 a 19.00 w Parku Miejskim w Stalowej Woli.

Będą też pokazy kulinarne Kuby Steuermarka i konkursy dla odwiedzających. Zaś na scenie występować będą nie tylko grupy artystyczne kół gospodyń wiejskich, bo odbędą się również koncerty zespołów ‚Lasowianka’ i ‚Horyzonty’. Atrakcją stalowowolskiego Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich ‚Polska od Kuchni’ będą też wybory Miss Wdzięku. Te odbędą się w dwóch kategoriach Miss Wdzięku i Miss Wdzięku 45+. Organizatorami wydarzenia są Krysiak Polska i Lokalna Organizacja Turystyczna INTE- GRA.

Marta Górecka