Stalowa Wola: W niedzielę premiera animacji o szewcu wróżbicie

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli przygotował kolejną premierę animacji legend lasowiackich w ramach projektu #TerazLasowiacy – Legendy w sieci. To już w sumie czwarte z pięciu a w ramach projektu trzecie z czterech podań lasowiackich, które dzięki MDK doczekały się drugiego życia i udostępniane są w sieci. Tym razem na profilu facebookowym MDK pojawi się legenda o szewcu. Mówi koordynująca projekt Izabela Wrzosek-Wermińska.

Premiera legendy już w tę niedzielę o 10.00. To kolejna okazja do odkrywania wartości folkloru regionu lasowiackiego, ale też podziwiania animowanych ilustracji przygotowanych przez mieszkańców i wysłuchania opowieści w wykonaniu jednego z Ambasadorów Stalowej Woli którzy użyczali głosu i tworzyli muzykę do legend

Premiera animacji “O Szewcu co został wróżbitą” w niedzielę, natomiast już teraz można obejrzeć sieci trzy inne podania lasowiackie; ‘O lasowiackim sercu’, ‘O dwóch braciach i diabelskich sekretach’ i ‘Cudowne ziele’. Prezentowane przez stalowowolski MDK podania lasowiackie zostały wydobyte ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie. A bajki ożywiła Pracownia Intermedialna Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

Marta Górecka