Stalowa Wola: W 77. rocznicę rzezi wołyńskiej odsłonią pamiątkową tablicę

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

W Stalowej Woli po raz kolejny przypomną o rzezi wołyńskiej, ludobójstwie dokonanym przez nacjonalistów ukraińskich, przy wsparciu miejscowej ludności ukraińskiej, wobec mniejszości polskiej na Wołyniu. 11 lipca minie 77 rocznica Krwawej Niedzieli. Stalowa Wola upamiętni ofiary tej zbrodni w najbliższy piątek. Mówi Witold Adamski z Fundacji Przywróćmy Pamięć:

Po mszy św odbędzie sie druga część uroczystości w pobliżu kościoła na skwerze, który decyzją Rady miejskiej w Stalowej Woli w 2018 roku został nazwany Skwerem Pamięci Ofiar OUN-UPA:

Na finał obchodów upamiętniających ofiary rzezi wołyńskiej o 19.00 w Bibliotece międzyuczelnianej odbędzie sie projekcja wyjątkowego filmu:

A film dokumentalny „Zmarłych pogrzebać” w reżyserii Katarzyny Underwood to wstrząsająca opowieść tych którzy byli świadkami tego przesiąkniętego niewyobrażalnym okrucieństwem czasu ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Obchody 77 rocznicy Zbrodni Wołyńskiej już w ten piątek w Stalowej Woli o godzinie 18.00.