Stalowa Wola: Victoria podsumowała sezon sportowy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

W Stalowej Woli swój kolejny sezon sportowy podsumował Katolicki Klub Sportowy „Victoria”, który od 22 lat krzewi lekkoatletykę wśród dzieci i młodzieży. Prezes klubu Stanisław Anioł przyznał, ze mijający sezon mimo wielu ograniczeń związanych z pandemią był dla zawodników Victorii udany.

Co ważne zawodnicy Viktorii osiągają sukcesy nie tylko w biegach, również i inne dyscypliny lekkoatletyczne zaczynają przynosić miejsca medalowe.

 

Również drużynowo stalowowolski Klub Sportowy Victoria uplasował się wysoko wśród klubów z całej Polski.

 

Warto też przypomnieć, że nie tylko klub i zawodnicy są doceniani, bo w grudniu minionego roku trener Stanisław Anioł, szkoleniowiec i wychowawca młodzieży zdobył tytuł „Łowca Talentów” przyznany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i Przegląd Sportowy.

 

Stanisław Anioł przyznał jednak, że na sukces Klubu Victoria w Stalowej Woli i osiągnięcia zawodników pracuje nie tylko on ale cały sztab trenerski, który wkłada serce w szkolenie dzieci i młodzieży, zachęca do trenowania, indywidualnie podchodzi do sportowców i organizuje zajęcia. Co nie jest rzeczą łatwą w dobie komputerów i smartfonów. Co ważne udaje się osiągać sukcesy sportowe a nawet bić rekordy, mimo często braku warunków do trenowania.

 

Jest natomiast deklaracja ze strony władz Stalowej Woli, że będą inwestycje które poprawią warunki do uprawiania lekkiej atletyki.

(fot. Konrad Grabiec)