Stalowa Wola: Uroczysta sesja Rady Miejskiej.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W Stalowej Woli odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej.

Okazją do świętowania była 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i 80-lecia powstania Stalowej Woli.

Stąd w uroczystościach obok radnych miejskich i władz miasta udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich, parlamentarzyści, władze powiatu, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji i zaproszeni goście.

Uroczystości rozpoczęły się od wręczenia odznaczeń i wyróżnień osobom zasłużonym z obchodzącej w tym roku 80-lecie istnienia Orkiestry Dętej z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

Złotym Medalem za Długoletnią Służbę przyznanym przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczony został kierujący orkiestrą Mieczysław Paruch:

– mówiła wręczająca odznaczenie wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.

Dodatkowo z okazji 80-lecia działalności Orkiestry Miejskiego Domu Kultury Dętej w Stalowej Woli minister kultury i dziedzictwa narodowego nadał orkiestrze odznakę honorową ‘Zasłużony dla Kultury Polskiej’.

Członkowie orkiestry otrzymali okolicznościowe dyplomy, a władze Stalowej Woli wręczyły zespołowi bon na 30 tysięcy złotych.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny gratulował jubileuszu:

Sporo miejsca podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej poświęcono jubileuszowi 80-lecia Stalowej Woli i 100-leciu niepodległości Polski:

Uroczysta sesja była również okazją do przyjęcia rezolucji, którą odczytał przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj:

Uroczystą sesję Rady Miejskiej w Stalowej Woli zakończył koncert w wykonaniu stalowowolskich zespołów artystycznych ‘HISTORIA NA SKRZYDŁACH MELODII”.

Marta Górecka