Stalowa Wola: Uczcili Święto Wojska Polskiego

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Stalowa Wola przypomniała o zwycięskiej Bitwie Warszawskiej. Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego rozpoczęły się mszą św. w Bazylice Konkatedralnej. Później defilada z udziałem Kompanii Honorowej i pocztu sztandarowego Garnizonu Nisko przeszła ulicami Stalowej Woli na Plac Piłsudskiego tam odbyły się uroczystości wojskowe z Apelem Pamięci:

Obecny na uroczystościach poseł Rafał Weber przypomniał że tegoroczne święto Wojska Polskiego jest szczególne bo przypada w setną rocznicę odzyskania niepodległości:

Mówił też o tym jak ważna jest współcześnie dobrze uzbrojona armia polska. O tym jak ważną rolę do spełnienia mają współcześnie żołnierze mówił również przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli Stanisław Sobieraj:

Po oficjalnych uroczystościach wojskowych odbył się koncert melodii wojskowych w wykonaniu Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury. Imprezie towarzyszyła wystawa produktów HSW i stoiska wystawiennicze Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Jednostki Wojskowej w Nisku, Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz Nadleśnictwa Rozwadów. Nie zabrakło też żołnierskiej grochówki.

(Marta Górecka)