Stalowa Wola: Uczcili rocznicę Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

W Stalowej Woli odbyły się obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego. Rozpoczęła je Msza Święta w Konkatedrze w intencji Wojska Polskiego i Ojczyzny z udziałem pocztu sztandarowego Garnizonu Nisko. Po niej uroczystości przeniosły się na Plac Piłsudskiego, gdzie uroczystą defiladę pocztów sztandarowych wprowadziła Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury. Tu odbyły się uroczystości wojskowe z Apelem i salwą honorową w wykonaniu kompanii Reprezentacyjnej Garnizonu Nisko:

Poprzedziły je przemówienia. Obecny na uroczystościach wiceminister infrastruktury, poseł Rafał Weber przypomniał, że w rocznicę Bitwy Warszawskiej swoje święto mają żołnierze:

Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny przytoczył słowa Artura Oppmana:

Również prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny mówił o znaczeniu Bitwy Warszawskiej nie tylko dla Polski ale i Europy, ale też o współczesnych wyzwaniach przed jakimi stoi obecnie polskie społeczeństwo:

Po oficjalnych uroczystościach odbył się koncert pieśni patriotycznych “Za tę wolność…”, w wykonaniu Marka Bałata z zespołem. Stalowowolskim obchodom 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego towarzyszyły m.in. wystawy sprzętu wojskowego i produktów Huty Stalowa Wola.

 

Marta Górecka