Stalowa Wola: Tygodnik ‚Sztafeta’ ma już 70 lat

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Tygodnik ‚Sztafeta’ świętuje jubileusz 70-lecia swojego istnienia. Pierwszy numer tygodnika ukazał się w maju 1951 roku, wówczas była to gazeta zakładowa Huty Stalowa Wola ‚Socjalistyczne Tempo’. Nazwę zmieniono w marcu 1989 roku. Wraz ze zmianą szyldu, ‚Sztafeta’ zmieniła również tematykę. Z gazety zakładowej stała się pismem regionalnym. Dzisiaj ‚Sztafeta’ to nie tylko tygodnik w wersji papierowej ukazujący się w każdy czwartek, ale również nowoczesny portal internetowy sztafeta.pl. Mówi redaktor naczelny tygodnika Sztafeta Konrad Sinica:

Dzisiaj tygodnik ‚Sztafeta’ obejmuje swym zasięgiem powiaty stalowowolski, niżański, a także część leżajskiego i tarnobrzeskiego. Relacjonuje najważniejsze wydarzenia w regionie. Wiele miejsca poświęca również lokalnej kulturze i historii. Szeroko opisuje także wydarzenia sportowe i działalność samorządów. Wiele tematów poruszanych na łamach ‚Sztafety’ zgłaszają również sami czytelnicy:

Aby w ten sposób jak najlepiej spełniać oczekiwania czytelników. A w związku z 70-leciem już dziś jubileuszowe wydanie Tygodnika ‚Sztafeta’