Stalowa Wola: Trwa Stalowowolska Paczka Pomocy

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Do 20 listopada potrwa w Stalowej Woli zbiórka darów w ramach Stalowowolskiej Paczki Pomocy. To akcja, którą już po raz drugi organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. W tym roku adresatami akcji są seniorzy oraz osoby niepełnosprawne. Dyrektor MOPS Piotr Pierścionek liczy na to, że również w tym roku mieszkańcy chętnie podzielą się z seniorami i osobami niepełnosprawnymi różnymi produktami:

A zbierane są artykuły spożywcze i chemiczne:

Dary dla seniorów można przynosić do MOPS-u ale też zbierane są m.in. w budynkach Urzędu Miasta oraz w MOSiR-u, Miejskiej Biblioteki Publicznej, PEC-u i MZK oraz Carrefoura. Zbiera również większość szkół podstawowych, średnich i przedszkoli ze Stalowej Woli, ale również szkoła w Pilchowie. Zgłaszają sie także firmy i instytucje. Po zakończeniu zbiórki czyli po 20 listopada z zebranych darów zostaną przygotowane paczki świąteczne, które zostaną rozwiezione przed świętami. Do każdej paczki dołączona będzie kartka świąteczna:

Planowana jest także zbiórka publiczna w stalowowolskich sklepach Społem i Carrefour. Ta odbędzie się 15 i 16 listopada.