Stalowa Wola: Trwa liczenie pieniędzy zebranych podczas Finału WOŚP

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

W Stalowej Woli trwa liczenie pieniędzy, które udało się zebrać podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na razie policzona kwota to 160 tysięcy złotych, ale do ostatecznej kwoty jeszcze daleko, bo ciągle jeszcze trwają aukcje internetowe. Mówi Philippe Zalewski:

Są i loty szybowcem, kursy, zabiegi rehabilitacyjne, zaproszenia na bal mistrzów sportu, wieża , ale też książki, płyty, obrazy, zabawki, ubrania i wiele innych ciekawostek. Liczenie trwa i choć Philippe Zalewski podkreśla, że nie chodzi o bicie rekordu, to im więcej pieniędzy uda się zebrać tym więcej sprzętu dla ratowania życia dzieci uda się kupić:

Jaka to będzie kwota ostatecznie okaże się po 26 stycznia. A tegorocznym finałem Stalowa Wola po raz kolejny pokazała, że i bez występu wielkich gwiazd a z udziałem lokalnych artystów finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy może być udany. Mieszkańcy Stalowej Woli i okolic bawili się i licytowali podczas imprez klubowych jak CzadOrkiestra i BluesOrkiestra, koncertów charytatywnych, turniejów w kręgle i w bilarda, czy maratonu zumby i biegu policz się z cukrzycą, ale też na stoiskach profilaktycznych i podczas nauki pierwszej pomocy. A ulicami Stalowej Woli przemierzało ponad 270 wolontariuszy zbierającvych pieniądze do wielkoorkiestrowych puszek.

Marta Górecka