Stalowa Wola: Tomasz Solecki prezesem Stali Stalowa Wola

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Iwona Pol

Stal Stalowa Wola ma nowego prezesa. Na czele stalowowolskiej spółki piłkarskiej od 1 lipca stanie Tomasz Solecki, który wygrał konkurs na to stanowisko. Dla przypomnienia pierwszy konkurs na prezesa Stali, na który wpłynęły 2 oferty, został unieważniony. W drugim o fotel prezesa stalowowolskiego klubu ubiegało sie 6 kandydatów. Mówi Stanisław Cisek, który przewodniczył komisji konkursowej.

 

Nowy prezes pochodzi z Rzeszowa i nie miał wcześniej do czynienia ze sportem zawodowo. Realizował się natomiast w prywatnym biznesie m.in. na stanowiskach dyrektorskich.

Amatorsko interesuje się piłką nożną od najmłodszych lat.

Jeśli chodzi o wynik sportowy Stali Stalowa Wola to ambicją nowego prezesa jest nie tylko utrzymanie w II lidze i spoglądanie w górę tabeli. Tomasz Solecki chce położyć także duży nacisk na szkolenie piłkarskich grup młodzieżowych, które mają się stać solą klubu. Ważnym elementem jego strategii są finanse klubu, a te chce zdywersyfikować, ale i oprzeć na lokalnych sponsorach.

Szczegóły strategicznego planu prezesa Tomasza Soleckiego na funkcjonowanie piłkarskiej Spółki Stal Stalowa Wola mamy poznać już wkrótce.

Marta Górecka