Stalowa Wola, Tarnobrzeg: Mecz Stalówki bez kibiców. W trzeciej lidze czekają na głosy samorządów.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Małgorzata Figacz

Sobotni mecz piłkarskiej drugiej ligi pomiędzy Stalą Stalowa Wola a Olimpią Elbląg odbędzie się bez publiczności. Ma to związek z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze piłkarskie. Jak wspomina Wojciech Fabianowski, menadżer do spraw sportu Stali Stalowa Wola nie jest to radosna nowina, zwłaszcza że fani zielono-czarnych to dodatkowy atut Stalówki.

W piłkarskiej trzeciej lidze jak na razie nie zostały podjęte tak radykalne kroki, ale może to ulec zmianie. Siarka Tarnobrzeg najbliższy mecz zagra w Sieniawie z miejscowym Sokołem już 15 marca, a na własnym obiekcie wystąpi 21 marca. – Rozważanych jest kilka scenariuszy. Czekamy na to co powie wojewoda podkarpacki i prowadzący nasze rozgrywki Lubelski Związek Piłki Nożnej – komentuje Dariusz Dziedzic, prezes Spółki Akcyjnej Siarka Tarnobrzeg.

Koronawirus paraliżuje rozgrywki sportowe w całym kraju. Przypomnijmy. We wtorek Premier Mateusz Morawiecki odwołał wszystkie imprezy masowe.

Grzegorz Lipiec