Stalowa Wola: Szpital czeka na wyniki badań

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

W stalowowolskim szpitalu wznowiły pracę Przychodnia Specjalistyczna, Pracownia Analityczna, Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna Natomiast w związku z tym, że do wtorku nie spłynęły jeszcze wszystkie wyniki badań na COVID nadal wstrzymane są przyjęcia do Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli oraz Pracowni Diagnostyki Obrazowej, Pracowni USG i Endoskopowej. Lecznica wstrzymała przyjęcia po tym jak u jednej z pielęgniarek oddziału intensywnej terapii stwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym badania na COVID przeprowadzono wśród pacjentów i personelu, z którym pielęgniarka mogła mieć kontakt. Na razie spłynęła połowa wyników badań. Wśród nich jeden wykazał zakażenie u jeszcze jednej pielęgniarki. Mówi pełniący obowiązki dyrektora szpitala Grzegorz Czajka:

 

Pozostałe wyniki mają dotrzeć dzisiaj. Rano ma się zebrać w szpitalu komisja do spraw COVID-u, która podejmie decyzję co dalej. Najprawdopodobniej nie wszystkie oddziały szpitala wznowią przyjęcia:

Więc nawet jeśli kolejne wyniki będą negatywne, to z otwarciem intensywnej terapii trzeba będzie poczekać kilka dni na powrót z obserwacji części personelu. O tym jednak zdecyduje komisja.

 

Marta Górecka